23. led, 2021

OLTÁŘ ZÁMĚRU

Kde jej tvořit.

Oltář je možno vytvořit kdekoliv a z čehokoliv. V místnosti, která nejlépe odpovídá záměru. Lze ho tvořit na policích, komodách, stolech, skříňkách i na zemi. Také je možné jej vytvořit na zahradě, balkoně, terase, dvorku. Může to být skalka, parapet okna, záhon, stolík sloužící jen účelu oltáře. Vždy se řídíme záměrem, tedy důvodem proč oltář vytváříme. Výborný je i oltář vytvořený někde v přírodě, v lese, v hájku, u osaměle stojícího stromu, u vody nebo u studánky, na starém pařezu. Fantazii se meze nekladou, záleží na cítění a fantazii.

Vše co použijeme, vybíráme intuitivně a nic není špatně. Neřešíme, nehodnotíme, je třeba se podvolit procesu tvoření, energie záměru si sama přivolá potřebné předměty a naše intuice tuto energii vnímá. Poté, co máme oltář hotov, můžeme se zamyslet nad významem a symbolikou zvolených předmětů.

Můžete mít dojem, že o oltář musíte pečovat. Tak to není. Oltář si sám řekne, co potřebuje a vy to poznáte podle toho, že se vám to chce udělat. Není tu žádné úsilí a nucenost.

Jaké předměty použít.

Sošky, dekorace, hračky, šperky, svíčky, krystaly, kameny, fotografie, obrázky, karty (i jednotlivé), pírka, svícny, vázy, ovoce, květiny, větvičky, různé jiné přírodniny, vonné tyčinky, vykuřovací svazky, vlastnoručně vytvořené předměty, jednoduše a cokoliv k čemu máme vztah či symbolizuje náš záměr. Hlavní je, abychom s předmětem souzněli v harmonii.

Jaký záměr je možno symbolizovat - příklady

Osobní oltář – pro osobní posílení, pro zvýšení sebevědomí, důvodem může být také sledování vnitřních posunů při práci na sobě

Tip: pokud pracujeme s nějakým stínem, negativním přesvědčením apod. je dobré si dát na oltář posilující afirmaci nebo opačnou polaritu stínu vyjádřenou jakkoliv je nám příjemné a působí opravdu svou silou   

Oltář osobního přání – pro splnění přání, touhy

Oltář posílení domu – vytváří se tehdy, kdy máme pocit, že v domě není všechno, tak jak bychom si představovali, kazí se přístroje, energie nejsou harmonické, necítíme se dobře v domě, dějí se časté hádky a nedorozumění apod.

Partnerský oltář – pro posílení partnerského vztahu

Oltář na uvítání dítěte do rodiny – pro ještě nenarozené dítě můžeme vytvořit uvítací oltář, který podpoří energie přijetí dítěte světem a naopak

Záměr je možno volit jakýkoliv. Oltář tvoříme v souladu se zvoleným záměrem, neexistuje správný návod a nic není špatně, pokud je to s námi v souladu. Jedinou zásadou je netvořit oltář rozumem, nepřemýšlíme, jen naciťujeme a pokud nevíme tak se sami sebe ptáme, zda se nám zvolená věc líbí či nelíbí. Když nevím není to v souladu s námi.

 

Oltář je živoucí bytost, energii oživení mu dává náš záměr.  Ať je náš záměr jakýkoliv, vždy se energie chovají dle něj. Na oltáři je možno sledovat v jaké fázi je náš záměr.

Pokud nám na oltář někdo odloží něco, co tam nepatří, znamená to, že došlo k nějaké změně a oltář volá po obměně nebo nám dává symbolickou zprávu. Něco možná přehlížíme, nevidíme, někde si necháme překračovat hranice nebo je třeba je posunout. Každý pohyb se samozřejmě týká záměru, pokusme se hledat, co to je.

Prach, který se usazuje na oltáři, taky značí cosi o tom, jak přistupujeme k záměru. Není to špatně, je to jen projev a návod, co dál. Tady to znamená utřít prach a zamyslet se, co mi to symbolizuje ve vztahu k záměru. Možná se váš záměr nějak proměnil nebo už není aktuální. Takto vnímáme každý pohyb, který se na oltáři děje.

Když máme malé děti nebo zvířata a projeví zájem o oltář, necháme je, jen sledujeme, jak se k němu chovají. Opět vnímáme symboliku vzhledem k našemu záměru.

Oltář v přírodě je zajímavý tím, že na něj může kdokoliv cizí něco přidat nebo i vzít. Pak je dobrodružstvím tohle sledovat a navnímat symboliku přidaného nebo sebraného předmětu a sledovat chování oltáře vlivem proměnlivosti počasí a přírody.

LM