16. úno, 2018

PROTI TEMNOTĚ NELZE BOJOVAT

Temnota je prostě temnota. Neublíží nám, když k ní přistupujeme s láskou. Není možné s ní bojovat, je možné ji jen milovat. Bojem získá ona na svém posílení a můžeme klidně bojovat ve jménu čehokoliv Boha, dobra, lásky, bojem ji posílíme. Učili nás „musíš bojovat“! Samo slovo bojovat vyjadřuje odpor proti něčemu, co nechceme. A odpor vytváří protitlak, což je jednoznačně úsilí. Bůh nám nedal fyzickou sílu proto, abychom se vysilovali, je to pouze výbava nutná do světa materie. Kdyby fyzická síla byla určená k boji, proč by Bůh o ni ochudil ženy? Znamená to snad, že nadržoval mužům? Tak to dozajista není.  Ani síla mysli, rozumu, intelektu není určena k tomu, abychom nad někým vyzráli, převezli ho či jinak nad ním vyhráli. To by potom znamenalo, že ti méně rozumově zdatní, by byli předurčeni k prohře. Jak to je doopravdy, nechal Bůh na nás, abychom na to přišli, poznali to a začali používat.

Tajemství je v uvolnění. Tajemství je v láskyplném přijetí. Tam kde cítíme odpor nebo strach a nenecháme se jimi sevřít a ustrnout, je potřeba se uvolnit a otevřít náruč svého srdce, pak se stáváme kouzelníky a jako v pohádce, mávnutím kouzelného proutku, vše měníme ve světlo. Pohádky jsou vlastně návody na život, a pokud se na ně díváme tím správným pohledem, porozumíme, kolik je v nich skryto moudrosti. Rytíř svůj souboj s drakem vždy vyhrál, když měl otevřené a dobré srdce, když byl plný lásky. Souboj s drakem vyhrál jen rytíř s otevřeným a dobrým srdcem, které bylo naplněno láskou. Nikdy ten, který se vyznačoval silou ega, zahlcen ješitností a vlastní velikostí, připraven ničit. Meč láskyplného rytíře znázorňuje sílu ducha, jeho brnění bezpečí a sílu srdce. Princezna, kterou zachraňuje, je láska, jež ho vede. A drak je jeho temnotou. Neuměli jsme správně přečíst nám předkládané a jen jsme zkopírovali to, co jsme viděli. Pohádka nás vyzývá přistupovat k domnělému zlu jiným způsobem, tento způsob je nám skryt, jelikož se díváme jen očima a ne srdcem. Ten kdo se dívá srdcem, umí číst skryté pravdy ve všem a také pak snáze pochopí, že i s temnotou nelze bojovat. Pohledem lásky nelze bojovat s ničím. Je třeba zvolit cestu, která způsobí proměnu temnoty ve světlo, ne její zničení. Nezničíme ji jejími nástroji, máme vlastní a lepší, které ji promění a my se tak staneme silnějšími. Ani vyhrát nad temnotou nelze, opět by to znamenalo ji porazit. Temnota jen je, protože byla stvořena, je to energie a energii nezničíte, můžete jen proměnit její vibraci. Láska vždy zvyšuje vibrace, takže je jediným nástrojem, jak s temnotou zacházet. Pokuste se o to, jakmile navnímáte temnou energii, nalaďte se na srdce a vyzařujte, úplně se rozsviťte a sami poznáte, že temnota je slabší nebo ji cítíte jinak. Je možno tímto způsobem dosáhnout i toho, že vnímáte láskyplnost tohoto procesu, prochází vámi už pozměněná energie a vy se stáváte očistným portálem pro tuto energii.

Někde na internetu jsem narazila na cosi, z čehož jsem se až osypala. Rituály proti temnotě, návody, jak bojovat s temnotou. Hlavou mi běžely myšlenky, jak každý, kdo si tento materiál zakoupí, posílí ve světě temnou energii v ještě temnější, jak si tito lidé mohou ublížit a přivodit nepříjemné situace. Polévalo mě horko při pročítání komentářů pod tímto produktem, jejichž obsahem byly ovace na produkt. Už, už jsem na sebe brala zodpovědnost za nezodpovědné chování a nevědomé konání ve jménu byznysu a měla tisíc chutí se do diskuze zapojit a varovat ty nevědomé lidičky, kteří produkt vítali. Ale ihned mi došel smysl celé situace pro mě. Přece nemůžu jít na temnotu jejími nástroji. Proto beru do ruky pomyslný meč a píši tento článek.

Libuše Malinová