9. srp, 2017

JAK JE TO S TÍM, KDYŽ NĚCO NEJDE?

Když něco nejde, má to své důvody. Není to o lenosti, prokrastinaci nebo nechtění, za co se často kritizujeme a nejsme na sebe vlídní. Je to o tom, že neznáme všechny informace nebo nepřišel ten správný čas.  Když se nám něco nechce, pokusme se nevinit a nechat to být a pak se důvody nechuti ukážou samy. Přijde to jako nápad, inspirace. Že nyní jdeme správně, nám potvrdí hladkost dění.

Lehkost a jednoduchost jsou tady také významnými faktory. Když jde něco těžce a do cesty se nám staví překážky, jsou to známky toho, že se máme zastavit a zamyslet se nad tím, jak by to mohlo jít lehčeji a jednodušeji.

Velice pomáhá zeptat se sám sebe: „Jak by to pro mě bylo jednoduché? Co by pro mě bylo lehké?“ Vždy víme, co by se nám nejvíce líbilo udělat a podle toho se řiďme. Když přijdeme na ten správný způsob, projeví se to úlevou a radostí.

Někdy se stává, že máme něco důležitého udělat, někam jít, s někým se sejít a cítíme k tomu nechuť. Není to náhoda, je to vždy ukazatel toho, že to nemá být nebo ještě nemá být. Mluví k nám naše intuice, naše srdce, propojenost energií. Uvnitř známe a víme vše a skrze tělo dostáváme signály, co dělat či nedělat. Když máme např. s někým schůzku a velmi se nám nechce, znamená to, že i tomu druhému se to nehodí nebo je ve hře jiný důvod. Vždy je to o nejvyšším dobru všech zúčastněných, stačí se řídit intuicí a vše bude klapat.

Mnohdy se nám děje, že očekáváme, že něco má přijít a ono to stále nejde. Důvod může být to, že na tom lpíme, čímž jakoby jsme to tlačili zpět. Nebo se bojíme, že ta věc nepřijde a svým strachem tvoříme opak chtěného. Opět je potřeba se v důvěře odevzdat tomu, že už je vykonáno a tak povolíme náš tlak a věci mají volnou cestu. Jindy věc potřebuje hlubší řešení, změnit zastaralá přesvědčení či nalézt blokující programy. Vždy však jde o našem nastavení k dané věci. Pokud něco nejde, je možné, že naše momentální nastavení je v odporu k dané věci.

Jsme v době, kdy všichni spějeme do vědomí jednoty a to je právě o tom, podvolit se vesmírnému tvoření a jen být. Chce se po nás to největší možné oddání se svému božskému zdroji, důvěřovat, že to, co se děje je pro nás to nejlepší, ať už to vypadá jakkoliv.

Autor: Laura Libuše Malinová